Hangİ Süngerİ Seçmelİyİm

 

 

VİSKO NEDİR?

Dokunduğunuz anda vücudunuzun şeklini alan sağlıklı ve akıllı süngerin adı:)

Visco Elastik Sünger NASA tarafından astronotlar için geliştirilmiştir.

Astronotların uçuşları sırasındaki iniş ve kalkışlarda vücutlarına binen basıncı azaltmak amacıyla geliştirilen visko elastik (visco elastic) akıllı sünger, ısıya ve ağırlığa karşı duyarlıdır. Açık hücreli bir yapısı olduğu için hava dolaşımını mükemmel sağlar. Üretiminde insan sağlığına zararlı cfc gazı çıkışı yoktur.

Vücudunuz OfficeKüp Visko yastık ile temas eder etmez mikroskobik hafıza hücreleri ısı ve ağırlığa bağlı olarak hemen hareket etmeye başlar. Bu hareket ürün vücudunuzun tüm şeklini alana kadar devam eder ve her noktaya eşit basınç uygulaması sağlanır. Bu esneklik kaliteli ve sağlıklı oturmanın anahtarlarından biridir. 

 OFFICEKUP VİSCO YASTIK KULLANIM ALANI VE FAYDALARI

OfficeKüp Visko bel destek yastığı ofiste çalışırken, seyahatte uzun süreli araç kullanırken, evde çalışırken veya tv izlerken ya da istediğiniz her yerde sağlıklı oturma pozisyonuyla ve doğru vücut oturuşuyla bel, sırt ve boyun ağrılarını en hafife indirir ve olası ağrıları engeller.

Sürekli oturarak iş yapmak kan dolaşımını yavaşlatarak vücudun çeşitli bölgelerinde ödeme ve yorgunluğa sebep olur. Özellikle oturma kemiklerine binen ağrılar bel ve kuyruk sokumu bölgesinde gerilmelere ve sıkışmalara yol açar.

Uzun süre otururken hassasiyeti artan bel bölgesi desteklenmeye ihtiyaç duyar.

Bu ihtiyacı ergonomik olduğu söylenen ofis mobilyaları bile tam anlamıyla karşılamaz çünkü vücut ve sandalye arasında boşluklar kalır.

Officekup visco sünger arkanıza yaslandığınızda aktive olarak sandalye ve sırt arasındaki boşluğu tam olarak doldurur. Böylelikle vücudunuzun tüm şeklini alarak basıncın eşit dağılımını sağlar.